Wiadomości duszpasterskie 29.11.2020

1. I Niedziela Adwentu.

Wraz z nowym rokiem liturgicznym rozpoczyna się drugi etap trzyletniego programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”. Zgromadzeni na świętej wieczerzy” – to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na kolejny rok liturgiczny. Jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32).

1. Zapraszam dzieci i rodziców na Mszę św. roratnią, od wtorku do piątku o godz. 17.30 Tegoroczne spotkania przybliżą nam tajemnicę Mszy św. Dzieci poznają też ludzi, dla których Eucharystia była najważniejszą chwilą dnia i największą świętością. Piosenkę przewodnią „Kiedyś wino i chleb” znajdziemy na youtubie wpisując tytuł piosenki. Proszę dzieci, aby nie zapomniały o LAMPIONACH.
  2. Dzisiaj po godz. 13 młodzież z naszej parafii będzie roznosiła OPŁATEK, którym będziemy się dzielić z bliskimi przy świątecznym stole. Opłatki są poświęcone. Już dziś dziękuję młodzieży za zaangażowanie, a wszystkim za życzliwe przyjęcie. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na nowe meble, krzesła i wykładzinę w zakrystii. Bóg zapłać za składane ofiary.
  3. Caritas Częstochowa prosi o włączenie się do charytatywnej akcji „Wyciągnij dłoń do ubogiego”. Przez czas adwentu, w zakrystii, będzie można składać do kartonu Caritas czapki, rękawiczki i skarpetki – jest prośba, aby były nowe – z metką.
  4. Do nabycia są również świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mała świeca 7 zł.
  5. I piątek M-ca, spowiedź o godz. 17.00

W I sobotę nie będzie odwiedzin chorych – z Komunią św. do chorych pójdę przed Świętami Bożego Narodzenia.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca pragnę Wam podziękować za ofiary składane na tacę, na sprawy gospodarcze naszej parafii.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom Krzemińscy i Samson.
  3. Tygodnik Niedziela; dodatek płyta CD z rekolekcjami „Oddanie Jezusowi przez Maryję”; rekolekcje przygotowane są na 33 dni z intencją odnowy Parafii poprzez osobistą modlitwę i nawrócenie.
  4. Intencje