Wiadomości duszpasterskie 23.06.2019

1. XII Niedziela Zwykła
  2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Ojca. Dziękując naszym ojcom za ich miłość i opiekę prosimy Boga, by im błogosławił, a zmarłych obdarzył życiem wiecznym.
  3. Raz jeszcze dziękuję za tak liczną obecność i wszelkie zaangażowanie w Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. w intencji budowniczych ołtarzy w niedzielę 28 lipca o godz. 11.00

Piękne dekoracje, które przygotowali mieszkańcy ulic Kłosowa, Opolska, Gaszyńska i Powstańców Warszawy, oraz rodzice dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii św. można wykorzystać we wrześniu na Odpust Parafialny. W czasie Odpustu Bp. Antoni Długosz udzieli sakramentu bierzmowania. Już dzisiaj proszę rodziców młodzieży bierzmowanej, by przygotowali Ołtarz na tę uroczystość.

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała; zapraszam jutro i we wtorek po Mszy św. wieczornej na półgodzinną Adorację Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Oktawy w czwartek: Msza św. o 17.00; procesja wokół kościoła, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.
  2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  3. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na gospodarczą tacę.
  4. Po Mszy św. w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze).
  5. W czasie wakacji, od niedzieli 7 lipca Msza św. niedzielna o godz. 9 i 11
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom: Drop Papina Materac.
  • Intencje