Wiadomości duszpasterskie 21.04.2024

1. IV Niedziela Wielkanocy. Niedziela Dobrego Pasterza. 60 Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  2. W Roku Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej jesteśmy zaproszeni do podjęcia każdego dnia, przez cały rok, modlitwy o powołania „Pod Twoją obronę”. Wyższe Seminarium Duchowne rozesłało do każdej parafii listy – zaproszenia, w których jest formularz zgłoszenia, i obrazek Matki Bożej, który będzie przypominał, że podjąłem się tej rocznej modlitwy w intencji powołań. Koperty leżą w dzwonnicy i w zakrystii. Gdyby ktoś z nas się zdecydował przystąpić do modlitwy, a nie byłoby już kopert, to bardzo proszę przyjść do zakrystii.
  3. Gdyby któryś z chłopców czy panów chciał wstąpić do seminarium, to też proszę przyjść do zakrystii – podam adres i dobrą opinię.
  4. W czwartek tj. 25 kwietnia rozpoczynają się tzw. Dni Krzyżowe; dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
  5. W sobotę przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka – ustanowiony w rocznicę uchwalenia w 1956r ustawy dopuszczającej aborcję, a która to ustawa została zniesiona 7 stycznia1993r. Dzień 26 kwietnia to dzień szczególnej modlitwy, aby życie każdego człowieka w naszej Ojczyźnie było chronione od poczęcia do naturalnej śmierci.
  6. W zakrystii można nabyć film z Doby Nawiedzenia w naszej parafii. Cena 70 zł
  7. W związku z Peregrynacją, w dzisiejszym Tygodniku Niedziela znajdziemy relacje z naszej parafii (a także artykuł o parafii w Kadłubie)
  8. Bóg zapłać za kwiaty i sprzątanie kościoła rodz. Janczak i Owczarek
  9. KGW zaprasza chętnych na spotkanie integracyjne przy stole i posiłek w Sali OSP Gaszyn 27 kwietnia o godz. 17.30