Zwiedzanie zabytków drewnianych Ziemi Wieluńskiej

W sobotę 07 kwietnia dzieci ze scholi parafialnej z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Poczesnej koło Częstochowy wraz z opiekunami pojechały zwiedzać drewniane zabytki Ziemi Wieluńskiej.

W Popowicach, gdzie znajduje się zabytkowy kościół – Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, dzieci z Poczesnej spotkały się z dziećmi z naszej parafii i po zapoznaniu się rozpoczęliśmy zwiedzanie.
Popowice – Grębień – Wiatrak – Ożarów, Muzeum Wnętrz Dworskich – Kadłub
Wspólny obiad – pizza w Wieluniu i spacer do Gaszyna.
Oczywiście nie zabrakło Mszy św. Już w sobotę na Mszy wieczornej dzieci i młodzież z Poczesnej wypełniły pięknym śpiewem nasz kościół.
Było smażenie kiełbasek przy ognisku i tańce przy muzyce; były śpiewy przy gitarze do późna… A rano tosty i dobry humor i piękna pogoda. Na Mszy św. schole z obu parafii połączyły siły i w tę Niedziela Miłosierdzia Bożego pieśń BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERDZIA brzmiała wyjątkowo.
To był wspaniały czas.
Dziękujemy za odwiedziny i czekamy na kolejne spotkanie.