Wiadomości duszpasterskie 7.04.2024

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Wyglądacz z ul. Źródlanej. Prosząc Boga o dar życia wiecznego w niebie zostało zamówione 21 Mszy św. Pomódlmy się za śp. Tadeusza. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE, A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

1. II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszam na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  2. Oczekujemy na Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Naszym duchowym przygotowaniem są Misje Święte, które od czwartku prowadzi ks prof. dr hab. Norbert Pikuła z Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Jeszcze jutro możemy przeżywać Mszę św. i wysłuchać nauki rekolekcyjnej o godz. 9.00 i 18.00. Już dzisiaj serdecznie dziękuję Księdzu Rekolekcjoniście za trud głoszenia Misji.
  3. Ofiary składane podczas Misji przeznaczone są na cele związane z peregrynacją Ikony Matki Bożej. Bóg zapłać za składane ofiary.
  4. Program Doby Nawiedzenia:

17.00 Maryjne nabożeństwo oczekiwania (przy OSP GASZYN)

17.30 Powitanie Obrazu i procesja do kościoła. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa

21.00 Apel Jasnogórski

22.00 Nabożeństwo przygotowane przez młodzież

23.30 Modlitwa za zmarłych, dziękczynienie za przekazanie wiary

24.00 Msza św. dziękczynno-błagalna za dar powołań i o nowe powołania kapłańskie

Czuwanie nocne:

Od godz. 1.00 ul. Podlasie, Leśne Wzgórza, Cicha

Od godz. 2.00 ul. Harcerska i Strumykowa

Od godz. 3.00 ul. Strażacka Gaszyńska Powst. Warszawy

Od godz. 4.00 ul. Spacerowa Myśliwska

Od godz. 5.00 ul. Opolska Parkowa Modrakowa Kamykowa Kościelna

Od godz. 6.00 ul. Źródlana Kłosowa

7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i Msza św.

8.30 Msza św. dla dzieci i młodzieży

10.00 Msza św. dla chorych i ludzi w podeszłym wieku

12.00 Nabożeństwo z błogosławieństwem niemowląt, dzieci przedszkolnych oraz matek w stanie błogosławionym

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 Czuwanie – RÓŻANIEC

16.00 Msza św. na zakończenie nawiedzenia w parafii

17.00 Nabożeństwo zakończenia

1. Dzisiaj popołudniu OSP Gaszyn rozwiezie flagi, które będą ustawione wzdłuż ul. Opolskiej. Proszę powiedzieć kto może sam tę flagę zamontować przy swojej posesji. W PONIEDZIAŁEK STRAŻ BĘDZIE USTAWIAĆ FLAGI. KTO MOŻE POMÓC W TEJ PRACY TO SERDECZNIE ZAPRASZAMY – W PONIEDZIAŁEK OD GODZ. 16.00
  2. Jak w ostatnią niedzielę również i dzisiaj proszę udekorujmy swoje domy na czas Nawiedzenia i oddajmy swoje serca Maryi uczestnicząc nie tylko w powitaniu Obrazu i Mszy św., ale ofiarując swój czas w adoracji Oblicza naszej Matki.
  3. W zakrystii znajduje się Księga Zawierzenia, w której wpisywaliśmy swoje modlitwy i intencje w roku 2014. Od dzisiaj do środy możemy zapisać w tej Księdze nasze dziękczynienie i prośby do Matki Bożej. Mszę św. na pożegnanie Obrazu tj. w środę o godz. 16.00 będę sprawował, prosząc Maryje o wysłuchanie tych zapisanych intencji.
  4. Za przyzwoleniem Ks. Arcybiskupa będzie kamerzysta, który montuje 2,5 godz. film dla parafii z tego wydarzenia. Po zakończeniu Nawiedzenia będzie można ten film u niego nabyć.
  5. W dzisiejszą Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom Krajewscy Różańska Adamczyk.
  7. Intencje