Wiadomości duszpasterskie 20.06.2021

1. XII Niedziela Zwykła. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. W środę przypada Dzień Ojca; dziękując naszym ojcom za ich miłość polecajmy każdego opiece św. Józefa i za wstawiennictwem tego potężnego Patrona prośmy Boga o potrzebne łaski dla każdego taty.
  3. W tygodniu, na zakończenie Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa.
  4. W sobotę o 9.00 Msza św. dziękczynna za miniony Rok Szkolny. Po Mszy św. spotkanie z chórkiem, ministrantami i lektorami.
  5. Za sprzątanie kościoła Bóg zapłać rodzinom Choczaj i Biedal; za kwiaty Bóg zapłać nowożeńcom Sylwii Mielczarek i Łukaszowi Spychała
  6. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca: Bóg zapłać za ofiary składane na gospodarczą tacę. Dzięki Waszym ofiarom przez lata, tak dużo spraw budowlanych, gospodarczych udało się załatwić, zrobić. Z ostatnich składek wpłynęło na parafialne konto 6273 zł. Pokrywając koszt pielęgnacji drzew wokół kościoła (6150 zł.) obecny stan konta wynosi 123 zł.

Na spotkaniu z Radą Parafialną zostało ustalone, iż kolejne składki z ostatniej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na ocieplenie świetlicy- raz jeszcze Bóg zapłać za zrozumienie i składane ofiary.

Pragnę też Wam dzisiaj podziękować za tę tradycję w naszej parafii, iż przy okazji Bierzmowania, I Komunii św. rodzice składają dar dla parafii… te rzeczy zostają i służą przez lata. Wspomnę również, iż dzięki indywidualnym ofiarom mamy piękne ornaty, m.inn z wizerunkiem Chrystusa Zmartwychwstałego, z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Udało się wyposażyć zakrystię w nowe meble. Dzięki hojności śp. Józefa i Marianny Gibek nasza parafia otrzymała monstrancję, kielich, puszkę na hostie. Mówię o tym, ponieważ stanęliśmy przed nowym wyzwaniem: stare organy, a właściwie syntezator przestały działać. Zakup używanych organów kościelnych to koszt ok. 10.000 zł. Gdyby ktoś indywidualnie, czy całą rodziną zechciał ufundować choć część tej kwoty, wszyscy będziemy wdzięczni, a organy będą służyć na kolejne lata. Proszę Was o przemodlenie i przemyślenie tej prośby.

1. Intencje