Wiadomości duszpasterskie 5.05.2024

1. VI Niedziela Wielkanocy. Niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu
  2. W poniedziałek 6 maja Doba Eucharystyczna. Msza św. o 8.30 i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 10.00 Popołudniu adoracja od godz. 16.00 Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe.
  3. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – Słowo Boże wygłosi ks. Rafał Kipigroch, misjonarz z Peru. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misyjną pracę ks. Rafała. Bóg zapłać.
  4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (30 czerwca) Msza św. w tym dniu będzie o godz. 8.30 oraz 10.00 w intencji dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Świętej. Po Mszy św. o godz. 10.00 uroczysta procesja.

Proszę rodziców dzieci rocznicowych o przygotowanie głównego ołtarza, przy którym też – jako IV stacja – zakończymy procesję. Proszę o przygotowanie I ołtarza, przy kaplicy Matki Bożej na ul. Podlasie rodziców dzieci I komunijnych;

Proszę o przygotowanie II ołtarza przy skrzyżowaniu ulic Podlasie i Kamykowa mieszkańców ulicy Podlasie

Proszę o przygotowanie III ołtarza na skrzyżowaniu ulic Kamykowa i Kościelna mieszkańców ulicy Strażacka

Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym za Wasz trud i pracę.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę gospodarczą w ostatnią niedzielę miesiąca kwietnia. Zebrana kwota 1383 zł.

Zwracam się z prośbą do panów, którzy mają szpadel i nie boją się godzinę popracować, o przyjście w najbliższą sobotę na godz. 9.00 Trzeba odkopać fundamenty przy świetlicy. Jeśli pozwolimy murom trochę wyschnąć będziemy podejmować pracę wyremontowania świetlicy.

1. Bóg zapłać za kwiaty i sprzątanie kościoła rodz. Stępień i Piskuła
  2. W niedzielę 12 maja młodzież z MDP będzie rozprowadzała ciasta w kwocie 30 zł za paczkę. Całkowity dochód zostanie przekazany dla Kamila Sitek, chłopca z gm. Pątnów, który choruje na nowotwór. KGW wraz z OSP prosi o wsparcie i dziękuje.
  3. Intencje