Czcigodny księże Maćku

with Brak komentarzy

Pan Bóg jest panem czasu i losu człowieka.

Z wielką radością witamy Cię w imieniu parafian pięknego Gaszyna. Dzisiaj stajesz przed nami, jako pasterz naszej małej parafii. Być dzisiaj proboszczem, troszczyć się o zbawienie powierzonych sobie parafian oraz o dobro materialne parafii, nie jest zadaniem łatwym, ale jakże trudnym i odpowiedzialnym.

W imieniu wszystkich parafian, wspólnot, młodzieży i dzieci chcemy Ci powiedzieć, że przyjmujemy Twoje Ojcowskie zwierzchnictwo i pragniemy pod Twoim kierunkiem wzrastać w wierze i dążyć do zbawienia. Jednocześnie gotowi jesteśmy realizować zadania, które przed nami postawisz dla uświęcenia parafii, naszego środowiska i Kościoła. Witając Cię, jako naszego nowego pasterza, zapewniamy, że będziemy Cię spierać modlitwą, pomocą i pracą, w Twojej kapłańskiej posłudze, abyś zadania, które zostały Tobie powierzone, wykonywał jak najlepiej. Ufamy, że pod Twoim przewodnictwem nasza parafia będzie tętnić życiem, spełniać zadaną misję i promieniować wiarą.

Życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, obfitości łask Bożych, byś czuł się dobrze w naszej społeczności- nie jako gość, ale domownik.

Niech Bóg w Trójcy Świętej- będzie dla Ciebie siłą w tej posłudze, a Maryja- Matka Kapłanów otacza Cię swoim wstawiennictwem.

To nasze powitanie zakończmy pięknymi słowami Świętego Jana Pawła II:

„ Niech nasza droga będzie wspólna,

niech nasza modlitwa będzie pokorna,

niech nasza miłość będzie potężna.

Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,

co się tej nadziei będzie sprzeciwiać.”

 

Tego wszystkiego z całego serca życzy Ci cała parafia!

Szczęść Boże!