Propozycja wyjazdu w góry (10 października)

with Brak komentarzy

W drugą sobotę października, proponuję jesienny spacer na szczyt Pilska (1 557 m.n.p.m). Wyjazd rozpoczniemy z parkingu przy kościele w Gaszynie o godzinie 5.00. Skąd udamy wynajętym busem do Korbielowa. Tam zatrzymamy się na parkingu przy zajeździe Smrek, następnie udamy się żółtym szlakiem w kierunku schroniska PTTK na Hali Miziowej. Po odpoczynku w schronisku wyruszymy nieco bardziej wymagającym czarnym szlakiem w kierunku szczytu by następnie krótkim odcinkiem szlaku zielonego przebiegającego na terenie Słowacji dojść do szczytu Pilska, gdzie przy odrobinie szczęścia i sprzyjającej pogodzie będziemy mogli podziwiać panoramę Tatr i pobliskiej Babiej Góry. Wracamy szlakiem zielonym następnie wedle uznania czarnym lub żółtym w kierunku schroniska. Następnie po ponowom odpoczynku w schronisku, wrócimy szlakiem żółtym i odbijemy na prawo na szlak zielony, którym dojdziemy do Korbielowa, a następnie drogą asfaltową do parkingu przy Smreku. Odcinek do pokonania ma długość 14,6 km. Zgodnie z oznaczeniami szlaków czas przejścia w obydwie strony to ponad 5 godzin. Zaineresowanych wyjazdem proszę o kontakt telefoniczny lub sms pod numerem 608 819 717

 

Link do trasy…