Droga Krzyżowa 2024

with Brak komentarzy

Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie….

              Prawda – mówią, że dziś nie ma jednej, obiektywnej. Każdy ma własną, prywatną. A Ty gdzie szukasz prawdy o swoim życiu? Przed telewizorem, przerzucając jeden z setek kanałów? W internecie, u znajomych na Facebooku? Na stronach kolorowych gazet? Rozmawiając z koleżanką przez telefon czy siedząc w barze z kolegą?

              Jezus, który jest Prawdą, mówi do Ciebie każdego dnia. Nie tylko podczas niedzielnej mszy świętej czy przez księdza. Mówi poprzez Pismo Święte. Ono pewnie jest w Twoim domu, ale czy je otwierasz i czytasz? Czy słuchasz Boga ? Mówi poprzez wydarzenia – ale czy masz czas zatrzymać się w pędzącym dniu i zastanowić się co On chce Ci przez nie powiedzieć? Mówi również przez Twoją żonę, poprzez Twojego męża? Pomyśl, ile ostatnio czasu poświęciłeś na rozmowę ze współmałżonkiem? Nie o tym, co kupić, co trzeba załatwić i kto zawiezie dziecko na dodatkowe zajęcia. Spytałaś dlaczego Twój mąż jest coraz bardziej milczący? Zapytałeś dlaczego żona coraz mniej się uśmiecha? Czy umiesz słuchać swojego współmałżonka ? Czy umiesz przyjąć to, co Bóg chce Ci przez niego powiedzieć?

 Panie Jezu, pomóż nam pojąć prawdę o Tobie i usłyszeć prawdę o sobie.