Księdzu Jackowi Aktywni Gaszyn

Dziś nadeszło z Tobą rozstanie, chwila taka, że łzy z oczu wyciska, a smutek i żal napełnił wiele serc.

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI że 7 lat temu powołał Cię do naszej Parafii Najświętszego Imienia Maryi w Gaszynie i dałeś się poznać jako człowiek pełen Bożej Miłości.

Św. Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”

Ciebie drogi księże Jacku Bóg obdarzył wieloma talentami. Żadnego z nich nie zakopałeś i nie ukryłeś. Pomnażasz je, pozwalasz je widzieć i z nich korzystać.

Pasterzem nam byłeś na wzór Jezusa i chciałeś tylko dobra swych „owieczek”. Poznaliśmy Ciebie jako dobrego kapłana, mądrego nauczyciela i wspaniałego organizatora. Kronika, którą zapoczątkowałeś jest wielkim dowodem na to, jak Jezus Cię umiłował, dając Ci siły i zapał do wszystkich przedsięwzięć jakich tu dokonałeś.

Żadne słowa choćby najpiękniejsze, nie wyrażą naszej wdzięczności za dar takiego kapłaństwa.

Ujmująca jest Twoja skromność. Choć tak wiele zrobiłeś w naszej parafii jako kapłan, gospodarz i przyjaciel, zawsze unikałeś pochwał.

Twoja obecność tutaj przekonała nas, że skromni ludzie zmieniają świat na lepszy.

o. Phil Bosmans – „Oni są prawdziwymi oazami na pustyni współczesnego świata i gwiazdami lśniącymi na niebie w nocy zła”

Mówisz o sobie „wariat”. Podziwiamy Cię za pracowitość, kreatywność i wielkie zaangażowanie. Ale tylko tacy „wariaci” potrafią łamać wszelkie schematy i żelazne zasady by budować dobro i Miłość Bożą do poznania i życia z Jezusem.

Nie było Ci tu łatwo. Nieraz dopadało Cię zniechęcenie i beznadzieja, lecz Ty nie narzekałeś. Bezgranicznie zawierzyłeś Bogu wszystkie troski i radości. Umiesz się cieszyć małymi rzeczami i nas tego uczyłeś.

Dziękujemy Ci drogi księże Jacku za wszystkie te lata z nami i dla nas

– że rozpalałeś płomień wiary w naszych sercach i odsłaniałeś  nieskończoność Miłosierdzia Bożego.

– że pochylałeś się z troską nad naszymi słabościami

– że w każdym z nas widziałeś bliźniego, który czeka na pomoc

Dziękujemy Ci, że otwierałeś nasze oczy na piękno świata i uczyłeś, że trzeba je cenić, bo każde źdźbło trawy i mak polny to dar nieba, bo każda wędrówka górska to spotkanie z Jezusem w pokonywaniu własnych słabości

W nowym miejscu niech nie opuszcza Cię łaska Pana, a na co dzień niech zawsze otacza Cię ludzka życzliwość. A Matka Boża niech usuwa ciernie na Twojej drodze do zbawienia.

Pamiętaj !

„Nie jesteś sam 🙂 Jezus Cię Kocha”

„Nie lękaj się 🙂 nowego wyzwania!”

Będziemy się modlić o to, by zasiane przez Ciebie ziarna wydały obfite plony, by Bóg Ci błogosławił przez następne lata.

Bóg zapłać Aktywni NW Gaszyn.