Zakończenie posługi proboszczowskiej przez ks. Jacka Michalewskiego

with Brak komentarzy

Niech Matka Boska Gaszyńska wspiera i otacza Cię swą matczyną opieką.

Życie człowieka składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, te drugie przypominają o tym, że coś się kończy.

Księże Proboszczu, wydaje się, że zaledwie wczoraj witaliśmy cię w naszej parafii, a dziś już kończy się czas Twojego pobytu tu w Gaszynie. Nie mówimy jednak żegnaj, lecz do widzenia w innym czasie, w innym miejscu.

W imieniu wspólnoty parafialnej dziękujemy za lata modlitwy, twą troskę o nasze dzieci i naszą młodzież, których tak gorliwie starałeś się uwrażliwić na słowo Boże. Za remont kościoła wraz z ogrodzeniem, za odnowienie i modernizację świetlicy dla młodzieży i za dzieło największe wybudowanie domu parafialnego. Dziękujemy za dzieleniem się z nami chlebem Eucharystycznym i rozświetlanie nam tajemnic wiary.

Chce się powiedzieć żal, że już nie spotkasz się z nami podczas Mszy Świętej, nie odpowiesz na nurtujące nas pytania, nie rozwiejesz rodzących się wątpliwości, nie odwiedzisz naszych domostw podczas kolędy. Ale mamy nadzieję, że w nowym miejscu, na które powołuje Cię Pan, będziesz wracał myślami do chwil przeżytych wśród wiernych Parafii Najświętszego Imienia Maryi w Gaszynie.

Zapewniamy, że zachowamy we wdzięcznej pamięci Twą bezgraniczną miłość do Boga, mądrość, dobroć, wytrwałość i pokorę.  Ufamy, że dobry Pan sprawi, iż jeszcze nie raz i nie dwa spotkamy się z Tobą w innym czasie u stóp Matki Boskiej Gaszyńskiej.

Miły dobry, lubiany księże Jacku, życzymy Ci bożej szczęśliwości i wielu sił, które są potrzebne, abyś mógł sprostać nowym zadaniom, nowym wyzwaniom, jakie stawia przed Tobą Bóg Ojciec.

Życzymy Ci dni pięknych, błogich i długich, wypełnionych spotkaniem z bogiem w drugim człowieku, przepełnionych miłością i przyjaźnią ludzi napotkanych na Twej kapłańskiej drodze.

Niech Matka Boska Gaszyńska wspiera i otacza Cię swą matczyną opieką.

Bóg zapłać i Szczęść Boże!